User history (8.x-1.2) - en to hy translation catalogue (23 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Action
hy: Գործողություն

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: View
hy: Դիտել

en: History
hy: Պատմություն

en: Mail
hy: Փոստ

en: User
hy: Օգտագործող

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Roles
hy: Դերեր

en: File name
hy: Ֆայլի անունը

en: Last access
hy: Վերջին մուտքը

en: Last login
hy: Վերջին մուտքը

en: Blocked
hy: Արգելափակված

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Language code
hy: Լեզվի կոդը
