User history (8.x-1.2) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Action
sv: Åtgärd

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Password
sv: Lösenord

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: History
sv: Historik

en: Mail
sv: E-post

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Roles
sv: Roller

en: File name
sv: Filnamn

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Last login
sv: Senaste inloggning

en: Directory
sv: Katalog

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Changed
sv: Ändrad

en: User name
sv: Användarnamn

en: User status
sv: Status för användare

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Language code
sv: Språkkod

en: File format
sv: Filformat

en: About
sv: Om

en: User roles
sv: Användarroller

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: User created
sv: Användare skapade

en: Difference
sv: Skillnad

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Whether the user is active or blocked.
sv: Huruvida användaren är aktiv eller spärrad.

en: Langcode
sv: Språkkod

en: The email address used for initial account creation.
sv: E-postadressen som användes för att skapa konto.

en: The roles the user has.
sv: Rollerna som användaren innehar.

en: Preferred admin language code
sv: Föredragen språkkod för administration

en: Preferred language code
sv: Föredragen språkkod

en: The password of this user (hashed).
sv: Lösenordet för den här användaren (hashad)

en: Initial email
sv: Första e-postadress
