User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Description
hi: उल्लेख

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Email
hi: ईमेल

en: Create
hi: बनाएँ

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Success
hi: सफलता

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
