User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: Confirm
ja: 確認

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Email
ja: メール

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Create
ja: 作成

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Page
ja: ページ

en: Allowed
ja: 許可された

en: Phone
ja: 電話番号

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: UID
ja: ユーザーID

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Query
ja: クエリー

en: Failed
ja: 失敗

en: Apply
ja: 適用

en: Mapping
ja: マッピング

en: Offset
ja: オフセット

en: Add more
ja: さらに追加

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Page 2
ja: 2ページ目

en: How can we help you?
ja: お手伝いしましょうか？
