User Provisioning and Sync (8.x-1.16) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Overview
nl: Overzicht

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Email
nl: E-mail

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Create
nl: Aanmaken

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Page
nl: Pagina

en: Allowed
nl: Toegestaan

en: Success
nl: Succes

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Desc
nl: Aflopend

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Operation
nl: Bewerking

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Failed
nl: Mislukt

en: Apply
nl: Toepassen

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Read
nl: Gelezen

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Create user
nl: Gebruiker aanmaken

en: Application Name
nl: Applicatienaam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Already have an account?
nl: Heeft u al een account?

en: Page 2
nl: Pagina 2

en: Validate OTP
nl: OTP valideren

en: Resend OTP
nl: OTP opnieuw verzenden

en: Create an account?
nl: Een account aanmaken?

en: Register/Login
nl: Registreren/Inloggen

en: Remove Account
nl: Account verwijderen

en: Setup Guides
nl: Installatiehandleidingen
