User Referral Enhanced (2.0.0) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Roles
oc: Ròtles

en: Role
oc: Ròtle

en: Referrer
oc: Referent

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Not available
oc: Pas disponible

en: Apply
oc: Aplicar

en: Copy
oc: Copiar

en: Above
oc: En dessús

en: Available
oc: Disponible

en: Alias
oc: Aliàs

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Account
oc: Compte

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Master
oc: Maître
