User Referral Enhanced (2.0.1) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Roles
uk: Ролі

en: Desc
uk: Спад

en: Role
uk: Роль

en: Referrer
uk: Джерело

en: Select type
uk: Виберіть тип

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Not available
uk: Недоступно

en: Apply
uk: Застосувати

en: Copy
uk: Копіювати

en: Above
uk: Зверху

en: Available
uk: Доступно

en: Alias
uk: Синонім

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Copied
uk: Скопійовано

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: - Hidden -
uk: - Прихований -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Redirect path
uk: Шлях переспрямування

en: Type: @type
uk: Тип: @type

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Label display
uk: Відображення мітки

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Text (formatted) settings
uk: Налаштування тексту (форматованого)

en: The path '%path' has to start with a slash.
uk: Шлях '%path' має починатися з похилої риски.

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
uk: Обмеження унікальності поля
