User Referral Enhanced (2.0.4) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Roles
hi: भूमिका

en: Desc
hi: अवरोही

en: Role
hi: भूमिका

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: IP Address
hi: IP पता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Apply
hi: लागू करें

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Above
hi: ऊपर

en: Alias
hi: उपनाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Account
hi: खाता

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: - All -
hi: -सभी-

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
