User Referral Enhanced (2.1.0) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Roles
ar: الأدوار

en: Desc
ar: تنازلي

en: Role
ar: الدور

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Not available
ar: غير متاح

en: Apply
ar: تطبيق

en: Copy
ar: نسخ

en: Above
ar: أعلاه

en: Available
ar: متوفّر

en: Alias
ar: البديل

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Account
ar: الحساب

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Redirect path
ar: إعادة توجيه المسار

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
ar: قيد المجال 
    في السياق: التحقق من الصحة
