User Referral Enhanced (2.1.1) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Inline
da: Integreret

en: Roles
da: Roller

en: Desc
da: Faldende

en: Role
da: Rolle

en: Referrer
da: Henviser

en: Select type
da: Vælg type

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: IP Address
da: IP-adresse

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: Apply
da: Udfør

en: Copy
da: Kopier

en: Above
da: Ovenover

en: Available
da: Tilgængelig

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Account
da: Konto

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: - Hidden -
da: - Skjult -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: Redirect path
da: Omdirigér sti

en: Asc
da: Stigende

en: Label display
da: Visning af label

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Text (formatted) settings
da: Indstillinger for Tekst (formateret)

en: The path '%path' has to start with a slash.
da: Stien '%path' skal starte med en skråstreg.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
da: Unik feltbegrænsning
