User Referral Enhanced (2.1.2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Above
bn: উপরে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
