User Referral Enhanced (2.1.2) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Link
cs: Odkaz

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Desc
cs: Sestupně

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Apply
cs: Použít

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Above
cs: Nad

en: Available
cs: K dispozici

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Account
cs: Účet

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Redirect path
cs: Cesta pro přesměrování

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Label display
cs: Zobrazení popisku

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: The path '%path' has to start with a slash.
cs: Cesta '%path' musí začínat lomítkem.

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
