User Referral Enhanced (2.1.4) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Inline
sv: Löpande

en: Roles
sv: Roller

en: Role
sv: Roll

en: Referrer
sv: Hänvisad från

en: Select type
sv: Välj typ

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: IP Address
sv: IP-adress

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Copy
sv: Kopiera

en: Above
sv: Ovanför

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Account
sv: Konto

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: - Hidden -
sv: - Dold -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Redirect path
sv: Sökväg för omdirigering

en: Label display
sv: Visningsetikett

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Text (formatted) settings
sv: Inställningar för text (formaterad)

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
sv: Begränsning av unikt fält
