User Referral Enhanced (3.0.0) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Role
nl: Rol

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Select type
nl: Type selecteren

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Apply
nl: Toepassen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Above
nl: Boven

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: - All -
nl: - Alle -

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: - Hidden -
nl: - Verborgen -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Redirect path
nl: Doorverwijspad

en: Asc
nl: Oplopend

en: Label display
nl: Labelweergave

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Text (formatted) settings
nl: Instellingen voor tekst (opgemaakt)

en: The path '%path' has to start with a slash.
nl: Het pad '%path' moet beginnen met een schuine streep naar rechts.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
nl: Unieke veldbeperking

en: - Visually Hidden -
nl: - Visueel verborgen -
