User Referral Enhanced (3.1.2) - en to jv translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Link
jv: Tautan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Page
jv: Kācā

en: Roles
jv: Parāgā

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Role
jv: Parāgā

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Alias
jv: Singlon

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Account
jv: Akun

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: Asc
jv: Urut Maju
