User restrictions (2.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Never
hu: Soha

en: Security
hu: Biztonság

en: Pattern
hu: Minta

en: Blacklist
hu: Feketelista

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Add rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Review
hu: Áttekintés

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Rule type
hu: Szabály típus

en: User restrictions
hu: Felhasználói korlátozások

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók
