User restrictions (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Pattern
hi: नमूना

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Rule type
hi: नियम प्रकार
