User restrictions (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Email
it: E-mail

en: Never
it: Mai

en: Security
it: Sicurezza

en: Pattern
it: Modello

en: Expiration
it: Scadenza

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: Rule type
it: Tipo di regola
