User restrictions (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Never
pt: Nunca

en: Security
pt: Segurança

en: Pattern
pt: Padrão

en: Blacklist
pt: Lista negra

en: Expiration
pt: Expiração

en: Add rule
pt: Adicionar regra

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: Rule type
pt: Tipo de regra

en: User restrictions
pt: Restrições do usuário
