User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন
