User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Required
da: Obligatorisk

en: User
da: Bruger

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Optional
da: Valgfrit

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Revision information
da: Versioner

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: Revision timestamp
da: Version timestamp

en: View all revisions
da: Vis alle versioner

en: Revert all revisions
da: Gendan alle versioner

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: Revision user ID
da: Versionens bruger-ID

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Revision create time
da: Revidering oprettet

en: Default revision
da: Standard revidering

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
da: Et flag som angiver om dette var standardversionen da den blev gemt.
