User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Required
fa: اجباری

en: User
fa: کاربر

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Optional
fa: اختیاری

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Revision information
fa: اطلاعات نسخه

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به نسخه قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف نسخه قبلی

en: Revision log message
fa: گزارش نسخه

en: Briefly describe the changes you have made.
fa: تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را به اختصار شرح دهید.

en: The user ID of the author of the current revision.
fa: شناسه کاربری نویسنده نسخه فعلی.
