User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (27 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Required
gl: Obrigatorio

en: User
gl: Usuario/a

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Revisions
gl: Revisión

en: Optional
gl: Opcional

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Revision user
gl: Usuario da revisión

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: Revision timestamp
gl: Timestamp da revisión

en: View all revisions
gl: Ver todas as revisións

en: The time that the current revision was created.
gl: Momento no que a revisión actual foi creada.

en: The user ID of the author of the current revision.
gl: O ID do usuario autor da revisión actual.
