User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Required
mr: आवश्यक

en: User
mr: सदस्य

en: Optional
mr: पर्यायी
