User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Required
nl: Verplicht

en: User
nl: Gebruiker

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Revisions
nl: Revisies

en: Optional
nl: Optioneel

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Revision information
nl: Revisie-informatie

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: Revision timestamp
nl: Revisietijdstip

en: View all revisions
nl: Alle revisies weergeven

en: Revert all revisions
nl: Alle revisies terugdraaien

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: Revision user ID
nl: Revisie gebruiker-ID

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Revision create time
nl: Versie aanmaaktijdstip

en: Default revision
nl: Standaardrevisie

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
nl: Een vlag die aangeeft of dit een standaardrevisie was toen hij opgeslagen werd.
