User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Required
pt: Obrigatório

en: User
pt: Utilizador

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Revisions
pt: Revisões

en: Optional
pt: Opcional

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Revision of %title from %date
pt: Revisão de %title da data de  %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar a revisão de %revision-date?

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Delete all revisions
pt: Eliminar todas as revisões

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: Revert to earlier revision
pt: Reverter para uma revisão anterior

en: Delete earlier revision
pt: Eliminar revisão anterior

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Revision log message
pt: Mensagem de registo da revisão

en: Revision user
pt: Utilizador da revisão

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Faça uma breve descrição das alterações feitas.

en: The time that the current revision was created.
pt: A hora em que foi criada a revisão atual.

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID de utilizador do autor da revisão atual.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição da tradução pertence à revisão atual.

en: Revision create time
pt: Data de criação da revisão
