User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Required
ro: Necesar

en: User
ro: Utilizator

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Revisions
ro: Revizii

en: Optional
ro: Opțional

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Revision information
ro: Informații revizie

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei

en: View all revisions
ro: Vedeți toate revizuirile

en: Revert all revisions
ro: Anulați toate revizuirile

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: Revision user ID
ro: ID-ul utilizatorului reviziei

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Default revision
ro: Revizuire implicită

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
