User Revision (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Disabled
ja: 無効

en: Required
ja: 必須

en: User
ja: ユーザー

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Optional
ja: 任意

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Revision user
ja: リビジョンユーザー

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: Revision timestamp
ja: リビジョンのタイムスタンプ

en: View all revisions
ja: すべてのリビジョンを表示

en: Revert all revisions
ja: すべてのリビジョンを戻す

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: Revision user ID
ja: リビジョンのユーザーID

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Revision create time
ja: リビジョン作成時間

en: Default revision
ja: デフォルトのリビジョン

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ja: 保存時のデフォルトリビジョンかどうかを示すフラグ。
