User Role Widget (1.0.3) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Contains
el: Περιέχει

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
el: Επιλέξτε τη μέθοδο που χρησιμοποιείται για τη συλλογή προτάσεων αυτόματης συμπλήρωσης. Σημειώστε ότι το <em>Περιέχει</em> μπορεί να προκαλέσει θέματα απόδοσης σε ιστοτόπους με χιλιάδες οντότητες.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: No placeholder
el: Χωρίς σύμβολο κράτησης θέσης

en: Autocomplete matching: @match_operator
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης: @match_operator

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size
