User Statistics (1.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: User ID
sv: Användar-ID

en: About
sv: Om

en: Post count options
sv: Alternativ för räkning av inlägg

en: Count posts
sv: Räkna inlägg

en: If checked user post counts will be calculated.
sv: Om markerad kommer användarnas inlägg att räknas.

en: Count comments
sv: Räkna kommentarer

en: Content types to include in post count
sv: Innehållstyper att inkluderas i räkningen av antal inlägg

en: Select the content types to include in the user post count (hold ctrl or shift to select multiple types). Both nodes and comments will be included in the post count. If you do not select any content types, then all types will be counted.
sv: Välj innehållstyper som skall inkluderas i räkningen av användarnas antal inlägg (håll nere CTRL eller SHIFT för att välja flera typer). Både noder och kommentarer kommer att inkluderas i räkningen av antal inlägg. Om du inte väljer någon innehållstyp så kommer alla typer att räknas.

en: Number of users to update per cron run
sv: Antal användare att uppdatera per schemalagd aktivitet

en: Post count reset
sv: Återställning av antal inlägg

en: Reset all post counts
sv: Återställ alla räkningar av inlägg

en: Login count options
sv: Alternativ för räkning av inloggningar

en: Count logins
sv: Räkna antal inloggningar

en: If checked user login counts will be calculated.
sv: Om markerad kommer användarnas inloggningar att summeras.

en: Login count reset
sv: Återställning av antal inloggningar

en: Reset all login counts
sv: Återställ alla räkningar av inloggningar

en: User Stats
sv: Statistik för användare

en: IP address tracking
sv: Spårning av IP-adress

en: Track IP addresses
sv: Spåra IP-adresser

en: If checked the IP addresses of users will be logged. This may be a privacy issue for some people, but is very useful for discovering spammers on community sites.
sv: Om ikryssat så kommer IP-adresser för användare att loggas. Detta kan vara en privat angelägenhet för vissa personer, men är väldigt användbart för att upptäcka spammare på webbplatsers communitys.

en: Discard IP logs older than
sv: Släng IP-loggar äldre än

en: Timestamp field
sv: Fält för tidsstämpel

en: Just a timestamp field.
sv: Bara ett fält för tidsstämpel.
