User Status Popup (2.0.0) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: User
id: Pengguna

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Blocked
id: Diblokir

en: Activate
id: Aktifkan

en: About
id: Tentang
