Username (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Description
fa: توضیحات

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Password
fa: گذرواژه

en: Name
fa: نام

en: Titles
fa: عناوین

en: Log in
fa: ورود

en: Pattern
fa: الگو

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Period
fa: دوره

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Space
fa: فاصله

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fa: دستورالعمل بازنشانی گذرواژه برای %name به %email فرستاده شد.

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Login page
fa: صفحه ورود

en: Default country
fa: کشور پیش‌فرض

en: Remove whitespace
fa: حذف فضای خالی

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Reset your password
fa: بازنشانی گذرواژه خود

en: Username or email address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیکی
