Username (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: Submit
fi: Lähetä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Description
fi: Kuvaus

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Password
fi: Salasana

en: Name
fi: Nimi

en: Titles
fi: Otsikot

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Messages
fi: Viestit

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Uppercase
fi: Muunna isoiksi kirjaimiksi

en: Space
fi: Välilyönti

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fi: Salasanan uusimisohjeet lähetetty käyttäjälle %name osoitteeseen %email.

en: Lowercase
fi: Muunna pieniksi kirjaimiksi

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Login page
fi: Kirjautumissivu

en: Default country
fi: Oletusmaa

en: Reset button label
fi: Palautusnapin etiketti

en: Underscore
fi: Alaviiva

en: Hyphen
fi: Tavuviiva

en: At sign
fi: Ät-merkki

en: Remove whitespace
fi: Poista välilyönti

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Reset your password
fi: Palauta salasanasi

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite
