Username (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Description
ja: 説明

en: None
ja: なし

en: Number
ja: 数値

en: Password
ja: パスワード

en: Name
ja: 名前

en: Titles
ja: タイトル

en: Log in
ja: ログイン

en: Pattern
ja: パターン

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Labels
ja: ラベル

en: Messages
ja: メッセージ

en: Display name
ja: 表示名

en: Period
ja: 期間

en: Buttons
ja: ボタン

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Uppercase
ja: 大文字

en: Space
ja: スペース

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ja: %name (%email) さんにパスワード初期化用の案内メールが送信されました。

en: Lowercase
ja: 小文字

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Max length
ja: 最大長

en: Login page
ja: ログインページ

en: Default country
ja: デフォルトの国

en: Reset button label
ja: リセットボタンのラベル

en: Remove whitespace
ja: 空白を削除

en: Apostrophe
ja: アポストロフィー（'）

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Reset your password
ja: パスワードを再設定

en: Username or email address
ja: ユーザー名またはメールアドレス
