Username (1.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Submit
cs: Odeslat

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Description
cs: Popis

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: Password
cs: Heslo

en: Name
cs: Jméno

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Labels
cs: Názvy

en: Messages
cs: Zprávy

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Space
cs: Mezera

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: Default country
cs: Výchozí země

en: Underscore
cs: Podtržítko

en: Hyphen
cs: Spojovník

en: At sign
cs: Zavináč

en: Remove whitespace
cs: Odebrat mezery

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Reset your password
cs: Obnovení vašeho hesla

en: Username or email address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa
