Username (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: user
da: bruger

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Description
da: Beskrivelse

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Name
da: Navn

en: Titles
da: Titler

en: Log in
da: Log ind

en: OFF
da: Afbrudt

en: Pattern
da: Mønster

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Labels
da: Etiketter

en: Messages
da: Beskeder

en: Display name
da: Display

en: Period
da: Periode

en: Buttons
da: Knapper

en: Create new account
da: Opret konto

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Space
da: Mellemrum

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
da: Instruktioner om nulstilling af adgangskode sendt til %name på %email.

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Login page
da: Login-side

en: Default country
da: Standard land

en: Reset button label
da: Label på reset-knap

en: Convert to lowercase
da: Omdan til små bogstaver

en: Underscore
da: Understregning

en: Hyphen
da: Bindestreg

en: At sign
da: Snabel

en: Remove whitespace
da: Fjern blanktegn

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Reset your password
da: Nulstil din adgangskode

en: Username or email address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse
