Username Policy (2.0.0) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: About
id: Tentang

en: The username cannot begin with a space.
id: Nama anggota tidak boleh diawali dengan spasi.

en: The username cannot end with a space.
id: Nama anggota tidak boleh diakhiri dengan spasi.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
id: Nama anggota tidak boleh berisi dua spasi berturut-turut.

en: The username contains an illegal character.
id: Nama anggota tidak boleh berisi karakter tidak sah.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
id: Nama anggota %name terlalu panjang: harus %max karakter atau kurang.
