Username Policy (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: About
uk: Про модуль

en: The username cannot begin with a space.
uk: Ім’я користувача не може починатися з пробілу.

en: The username cannot end with a space.
uk: Ім’я користувача не може завершуватися пробілом.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
uk: Ім'я користувача не може містити декілька пробілів поспіль.

en: The username contains an illegal character.
uk: Ім’я користувача містить заборонений символ.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
uk: Ім’я користувача %name надто довге; воно не повинно перевищувати %max символів.
