Username Policy (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: About
hi: के बारे में

en: The username cannot begin with a space.
hi: सदस्य नाम खाली स्पेस से नही शुरू हो सकता।

en: The username cannot end with a space.
hi: सदस्य नाम स्पेस से नहीं खतम हो सकता।

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hi: सदस्य नाम में एक से ज्यादा स्पेस देने की अनुमति नहीं है।

en: The username contains an illegal character.
hi: सदस्य नाम में कोई अमान्य अक्षर है

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hi: आपका सदस्य नाम %name बहोत लंबा है, कृपया उसे %max से अधिक अक्षरों से बडा ना करें।
