User One (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Last access
de: Letzter Zugriff

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
de: Ein Benutzer gilt für diesen Zeitraum als „online“, nachdem er das letzte Mal eine Seite betrachtet hat.

en: About
de: Über

en: Who's online
de: Wer ist online

en: Asc
de: Aufsteigend

en: There are currently @total users online.
de: Momentan sind @total Benutzer online.

en: There are currently 0 users online.
de: Momentan sind keine Benutzer online.

en: A list of users that are currently logged in.
de: Eine Liste der derzeit angemeldeten Benutzer.
