User One (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Features
id: Fitur

en: Apply
id: Terapkan

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
id: Seorang anggota akan dianggap online selama ini jika dia sudah membuka minimal satu halaman.

en: About
id: Tentang

en: Who's online
id: Siapa yang online

en: Asc
id: Urutan turun

en: There are currently @total users online.
id: Saat ini terdapat @total pengguna online.

en: There are currently 0 users online.
id: Saat ini terdapat 0 pengguna online

en: A list of users that are currently logged in.
id: Daftar pengguna yang sedang online
