User Points (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Totals
fr: Totaux

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Log message
fr: Message de journal

en: Amount
fr: Montant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Pending
fr: En attente

en: Reference
fr: Référence

en: Balance
fr: Solde

en: Reason
fr: Raison

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Enter an optional reference code for this transaction. This is for internal tracking and is not shown to the end user.
fr: Indiquez un code optionnel de référence pour cette transaction. Il servira à un suivi interne, invisible pour l'utilisateur final.

en: Internal reference
fr: Référence interne

en: Master
fr: Principal
