User Points (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Totals
hi: कुल

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
