User Points (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Totals
it: Totale

en: Transactions
it: Transazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Amount
it: Importo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Pending
it: In sospeso

en: Reference
it: Riferimento

en: Balance
it: Saldo

en: Reason
it: Ragione

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Applied
it: Applicato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale
