User protect (8.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: User
ro: Utilizator

en: All
ro: Toate

en: Roles
ro: Roluri

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Role
ro: Rol

en: Provider
ro: Furnizor

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Missing
ro: Lipsește

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Change own e-mail
ro: Schimbați propriul e-mail

en: Change own password
ro: Schimbați propria parolă

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Administer User protect
ro: Administrați Protecția utilizatorului

en: User protect
ro: Protecția utilizatorului

en: Protect individual users and/or roles from editing operations.
ro: Restricționați operațiunile de editare pentru utilizatori și/sau roluri

en: Change own account
ro: Schimbați propriul cont

en: Bypass all user protections
ro: Ocoliți toate protecțiile utilizatorului

en: Bypass user protection for %label
ro: Ocoliți protecția utilizatorului pentru %label
