User protect (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: E-mail address
bn: ই-মেইল ঠিকানা

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
