User protect (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: All
hu: Mind

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Role
hu: Szerepkör

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Allows admins to protect users from being edited or cancelled, on a per-user basis.
hu: Lehetővé teszi adminisztrátorok számára, hogy az egyes felhasználókat adatszerkesztés és/vagy törlés elleni védelemben részesítsék.

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Edit operation
hu: Művelet szerkesztése

en: Cancel operation
hu: Művelet megszakítása
