User protect (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Roles
uk: Ролі

en: E-mail address
uk: Адреса електронної пошти

en: Role
uk: Роль

en: Provider
uk: Постачальник

en: Default language
uk: Базова мова

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Dependencies
uk: Залежності
