User protect (8.x-1.1) - en to ast translation catalogue (14 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: User
ast: Usuariu

en: All
ast: Too

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Role
ast: Rol
