User protect (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Password
ca: Contrasenya

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: User
ca: Usuari

en: All
ca: Tot

en: Roles
ca: Rols

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Role
ca: Rol

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Missing
ca: Perdut

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Dependencies
ca: Dependències
